Artist 


Junior
   
Number of songs: 1 | Total weeks on charts: 1
Appearing in a total number of: 1 charts | Total period running: 0 days
Comment
Biography
1 - Lituanian pop group from Klaipėda (1).

2 - British funk and R&B singer from the 80s who later was sampled by Warren G.

3 - French yé-yé singer from the 1960's who released at least two EP's.

4 - Indonesian bands, who lead by David Koeswoyo.

5 - An indie/alternative rock band from Adelaide, Australia.

6 - A Danish band, lead by Christian Juncker.

7 - a punk-pop band from Gladewater, Texas, USA.

(1) Sėkmingas grupės “Junior” kopimas į populiarumo viršūnes prasidėjo dar 1996-iais metais, kai pasirodė debiutinis albumas “Striptizas” (šio albumo buvo parduota apie 15 000 kopijų), kuriame skambėjusi muzika užkariavo radijo stočių ir televizijų topus. “Radiocentro” 1996 m. muzikiniuose apdovanojimuose grupė “Junior” gavo pirmąjį savo apdovanojimą – buvo pripažinta geriausiu metų debiutu. Tais laikais grupėje buvo net 8 nariai iš kurių palaipsniui formavosi grupės branduolys.

Teigiamas “JUNIOR” įvaizdis – grupė viešai deklaravo savo nuostatas laikytis sveiko gyvenimo būdo – ir intensyvus darbas koncertuose bei įrašų studijose susilaukė įvertinimo ir 1997 metais, kai pasirodė pirmasis lietuviškos muzikos istorijoje singlas “MEILĖ JŪROJE”. Dar už mėnesio išleista grupės kasetė “MEILĖ IR UGNIS” susilaukė fenomenalaus populiarumo lietuviškos muzikos gerbėjų tarpe (šio albumo buvo parduota apie 45 000 kopijų, tai dvigubai “platininio” albumo rezultatas).

1997-iais “JUNIOR” surengė apie 100 koncertų, kurie taip pat prisidėjo prie oficialaus grupės pripažinimo, atėjusio 1998-ųjų metų pradžioje, kai “JUNIOR” buvo pripažinta Geriausia Šokių Grupe prestižiniuose RADIOCENTRO’97 ir BRAVO’97 muzikiniuose apdovanojimuose. Po nepaprasto albumo “MEILĖ IR UGNIS” pasisekimo (daugiau nei 40 savaičių geriausiai perkamų šalies atlikėjų ir radijo stočių topuose), trečiasis albumas “VIENIŠOS ŠIRDYS”, kuris buvo pristatytas publikai ir spaudai 1997-ųjų metų lapkričio mėn. Šiauliuose įvykusio koncerto metu, sėkmingai išlaikė šią kompaniją lyderių gretose.

Šio albumo buvo parduota apie 38 000 egzampliorių, albumas buvo išleistas ir kompaktinio disko pavidalu. Grupė “Junior” viena pirmųjų Lietuvoje savo koncertuose pradėjo naudoti spec. efektus – didelias scenografines kompozicijas ir vaidybos elementus, pirotechniką, modernią apšvietimo techniką. Tai Lietuvoje buvo gana naujas reiškinys, kuris grupei padėjo išsikovoti plataus publikos rato simpatijas. Tuo metu išsikristalizavo ir grupės branduolys – kurį sudarė Rosita, Mintarė, Laima ir Andrius.

Logiška, kad būtent grupei “Junior” pirmą kartą lietuviškos muzikos istorijoje bendradarbiauti pasiūlė garsus užsienio muzikantas – DJ BOBO, su kuriuo lietuvaičiai įrašė bendrą dainą “Stebuklų Šalis”. Šis bendras darbas 1999 m. sausio 18 dieną buvo išleistas Lietuvoje kasetės ir kompaktinio disko pavidale ir tapo puikia preliudija į “Junior” albumą “Bevardė žvaigždė”. Šis albumas buvo išleistas 1999 m. kovo 29 d. Pasirodžius šiam albumui pasikeitė ir grupės sudėtis – grupės narę Laimą pakeitė Eglė, kurią muzikos specialistai apibūdino kaip itin savitą ir stiprų balsą turinčią dainininkę.

Albumui “Bevardė žvaigždė pristatyti grupė surengė koncertinį turą, kurio metu parodė turiningą šou, puikiai paruoštą scenografijos bei dekoracijų prasme, kuriame skambėjo populiariausios dainos bei visiškai nauji ''Junior'' kūriniai.
1999 m. rudenį Lietuvoje prasidėjusi ekonominė krizė, buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios “Junior” nutarė nutraukti savo veiklą.

“Suvokėme, kad nebegalime surengti tokių efektingų ir didelių koncertinių šou, kokius rengėme anksčiau, nes tai pasidarė per brangu. Nutarėme pasitraukti iš scenos tada, kai dar buvome pačioje populiarumo viršūnėje, jautėmės reikalingi”, - pasakojo Rosita.

1999 m. rudenį buvo surengtas “Junior” atsisveikinimo koncertinis turas, kuris baigėsi tų pačių metų lapkričio 18 d. finaliniame koncerte Kauno Sporto halėje. Taip pat buvo išleistas ir paskutinis grupės albumas “Geriausios dainos” , į kurį buvo sudėti visi sėkmingiausi grupės hitai, tame tarpe ir “Jausmai”, “Būkime kartu”, “Rudenio naktys”, “Nida 99”, “Tavo praeitis”, “Vasaros tyla”, “Meilė jūroje”, “Keistos mintys”.

Beveik du metus grupės ““Junior” nariai buvo pasitraukę iš muzikinės veiklos, tačiau 2001 m. rugsėjo mėnesį grupė vėl susibūrė ir pradėjo repeticijas. Taip buvo ruošiamasi koncertinei kelionei į JAV. Kaip sakė patys grupės nariai, nors grupės veikla buvo nutraukta visam laikui, viena idėja taip ir liko neįgyvendinta ir vis nedavė ramybės – turėjom atiduoti seną skolą Amerikos lietuviams. Tragiškąjį antradienį, 2001 m. rugsėjo 11 d. kai Amerika patyrė didžiausią per visą istoriją teroristų smūgį, ““Junior”” nariai kartu su vadybininkais nieko nenujausdami ramiai stovėjo eilėje Amerikos ambasadoje. Tik vėliau jie sužinojo, kad vieni iš paskutiniųjų atsiėmė vizas, o po keliolikos minučių ambasada buvo uždaryta. “Apie Amerikos katastrofą sužinojom gerokai vėliau, kai jau važiavom namo. Mašinoje kažkuris iš dainininkų gavo žinutę mobiliuoju telefonu. Tada įsijungėme radiją ir išgirdom tragiškas naujienas,” – prisiminė Rosita. Važiuodami namo muzikantai džiaugėsi, kad į Ameriką neišvyko keliomis dienomis anksčiau, o Niujorke turėjęs įvykti koncertas buvo atšauktas dėl nesutarimų tarp organizatorių. Iš pradžių buvo kalbama, kad kelionę teks atidėti, tačiau pakalbėję su lietuviais Amerikoje klaipėdiečiai visgi 2001 m. rugsėjo 29 d. Čikagoje surengė koncertą, kuris sulaukė didelio Amerikos lietuvių atgarsio – į koncertą susirinko apie 1500 grupės gerbėjų.

Grupės lyderė Rosita prisipažino, kad atgimti visiems grupės nariams buvo malonu jau vien dėl to dešimties dienų atostogų. Rosita pasakojo pati šiek tiek nustebusi, kad per mėnesį laiko trukusias repeticijas pavyko prisiminti visa tai, kas dvejus metus buvo visiškai nejudinama ir užmiršta.

Per savo gyvavimo laikotarpį grupė “Junior” surengė daugiau nei 500 koncertų, iš kurių vienas buvo rekordinis – 1997 m. gegužės mėn. Nemuno saloje grupė surinko net 7000 žiūrovų; nufilmavo 5 vaizdo klipus; įrašė 5 albumus.
Apie galimą sugrįžimą į sceną nei vienas iš grupės narių negalvoja.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
Sources: Last.fm, Wikipedia


Junior in the news
Reggae Reissues From Ethiopian & Gladiators, Junior Byles Coming From Omnivore Recordings On June 22, 2018 (19/04/2018) NOW That's What I Call Music! Celebrates 20 Years Of Record-Breaking US Success With Special Anniversary Campaign (16/04/2018)
French Electro Duo Synapson Releases New Single "All The Way Down" Ft. L Marshall (07/04/2018) Paul McCartney 2018 Catalogue Reissues Out May 18: New, Chaos And Creation In The Backyard, Wings Greatest And Thrillington (29/03/2018)
Disney Junior Dance Party On Tour Launches Today In Southern California (15/03/2018) The Claudettes Unleash New Album Produced By Mark Neill (Black Keys) March 23rd On Yellow Dog Records (12/03/2018)
The Palisade Bluegrass & Roots Festival Adds Five New Artists To The 10-Year Anniversary Lineup (01/03/2018) Fred Falke's Synapson Remix Is Dripping With Disco Flair- Remix Bundle Out Today! (28/02/2018)
NOW That's What I Call Music! And Walt Disney Records Team For New Collection Of Disney Music Favorites, 'NOW That's What I Call Disney Junior Music' (23/02/2018) Mindi Abair Launches Timely 'Pretty Good For A Girl' Initiative, Shifting The Belittling Language Into A Term Of Empowerment For Women (15/02/2018)
'Memphis Rent Party' Compilation To Robert Gordon's Book Coming March 9th On Fat Possum: Furry Lewis, Alex Chilton, Panther Burns, Junior Kimbrough, More (07/02/2018) RCA/Legacy Recordings Set To Release Elvis Presley: The Searcher (The Original Soundtrack) On April 6, 2018 (07/02/2018)
The Palisade Bluegrass & Roots Festival: Celebrating 10 Years Of Magical Moments (06/02/2018) 52nd Annual Bill Monroe Memorial Bean Blossom Bluegrass Festival To Include Performances By Ricky Skaggs, Asleep At The Wheel & More (31/01/2018)
Cyndi Lauper, Michael McDonald, John Oates To Headline 11th Edition Of Family Gras (18/01/2018)
Songs by Junior


Related Songs

© 2001-2018
top40-charts.com (S4)
about | advertise | site map
contact | privacy
Page gen. in 0.0210299 secs // 5 () queries in 0.0094480514526367 secs
Top40-Charts.com
Members Area