Seek out a better experience, upgrade to a full membership! (Learn more)
 Artist 


Junior
   
Number of songs: 1 | Total weeks on charts: 1
Appearing in a total number of: 1 charts | Total period running: 0 days
Biography
1 - Lituanian pop group from Klaipėda (1).

2 - British funk and R&B singer from the 80s who later was sampled by Warren G.

3 - French yé-yé singer from the 1960's who released at least two EP's.

4 - Indonesian bands, who lead by David Koeswoyo.

5 - An indie/alternative rock band from Adelaide, Australia.

6 - A Danish band, lead by Christian Juncker.

7 - a punk-pop band from Gladewater, Texas, USA.

(1) Sėkmingas grupės “Junior” kopimas į populiarumo viršūnes prasidėjo dar 1996-iais metais, kai pasirodė debiutinis albumas “Striptizas” (šio albumo buvo parduota apie 15 000 kopijų), kuriame skambėjusi muzika užkariavo radijo stočių ir televizijų topus. “Radiocentro” 1996 m. muzikiniuose apdovanojimuose grupė “Junior” gavo pirmąjį savo apdovanojimą – buvo pripažinta geriausiu metų debiutu. Tais laikais grupėje buvo net 8 nariai iš kurių palaipsniui formavosi grupės branduolys.

Teigiamas “JUNIOR” įvaizdis – grupė viešai deklaravo savo nuostatas laikytis sveiko gyvenimo būdo – ir intensyvus darbas koncertuose bei įrašų studijose susilaukė įvertinimo ir 1997 metais, kai pasirodė pirmasis lietuviškos muzikos istorijoje singlas “MEILĖ JŪROJE”. Dar už mėnesio išleista grupės kasetė “MEILĖ IR UGNIS” susilaukė fenomenalaus populiarumo lietuviškos muzikos gerbėjų tarpe (šio albumo buvo parduota apie 45 000 kopijų, tai dvigubai “platininio” albumo rezultatas).

1997-iais “JUNIOR” surengė apie 100 koncertų, kurie taip pat prisidėjo prie oficialaus grupės pripažinimo, atėjusio 1998-ųjų metų pradžioje, kai “JUNIOR” buvo pripažinta Geriausia Šokių Grupe prestižiniuose RADIOCENTRO’97 ir BRAVO’97 muzikiniuose apdovanojimuose. Po nepaprasto albumo “MEILĖ IR UGNIS” pasisekimo (daugiau nei 40 savaičių geriausiai perkamų šalies atlikėjų ir radijo stočių topuose), trečiasis albumas “VIENIŠOS ŠIRDYS”, kuris buvo pristatytas publikai ir spaudai 1997-ųjų metų lapkričio mėn. Šiauliuose įvykusio koncerto metu, sėkmingai išlaikė šią kompaniją lyderių gretose.

Šio albumo buvo parduota apie 38 000 egzampliorių, albumas buvo išleistas ir kompaktinio disko pavidalu. Grupė “Junior” viena pirmųjų Lietuvoje savo koncertuose pradėjo naudoti spec. efektus – didelias scenografines kompozicijas ir vaidybos elementus, pirotechniką, modernią apšvietimo techniką. Tai Lietuvoje buvo gana naujas reiškinys, kuris grupei padėjo išsikovoti plataus publikos rato simpatijas. Tuo metu išsikristalizavo ir grupės branduolys – kurį sudarė Rosita, Mintarė, Laima ir Andrius.

Logiška, kad būtent grupei “Junior” pirmą kartą lietuviškos muzikos istorijoje bendradarbiauti pasiūlė garsus užsienio muzikantas – DJ BOBO, su kuriuo lietuvaičiai įrašė bendrą dainą “Stebuklų Šalis”. Šis bendras darbas 1999 m. sausio 18 dieną buvo išleistas Lietuvoje kasetės ir kompaktinio disko pavidale ir tapo puikia preliudija į “Junior” albumą “Bevardė žvaigždė”. Šis albumas buvo išleistas 1999 m. kovo 29 d. Pasirodžius šiam albumui pasikeitė ir grupės sudėtis – grupės narę Laimą pakeitė Eglė, kurią muzikos specialistai apibūdino kaip itin savitą ir stiprų balsą turinčią dainininkę.

Albumui “Bevardė žvaigždė pristatyti grupė surengė koncertinį turą, kurio metu parodė turiningą šou, puikiai paruoštą scenografijos bei dekoracijų prasme, kuriame skambėjo populiariausios dainos bei visiškai nauji ''Junior'' kūriniai.
1999 m. rudenį Lietuvoje prasidėjusi ekonominė krizė, buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios “Junior” nutarė nutraukti savo veiklą.

“Suvokėme, kad nebegalime surengti tokių efektingų ir didelių koncertinių šou, kokius rengėme anksčiau, nes tai pasidarė per brangu. Nutarėme pasitraukti iš scenos tada, kai dar buvome pačioje populiarumo viršūnėje, jautėmės reikalingi”, - pasakojo Rosita.

1999 m. rudenį buvo surengtas “Junior” atsisveikinimo koncertinis turas, kuris baigėsi tų pačių metų lapkričio 18 d. finaliniame koncerte Kauno Sporto halėje. Taip pat buvo išleistas ir paskutinis grupės albumas “Geriausios dainos” , į kurį buvo sudėti visi sėkmingiausi grupės hitai, tame tarpe ir “Jausmai”, “Būkime kartu”, “Rudenio naktys”, “Nida 99”, “Tavo praeitis”, “Vasaros tyla”, “Meilė jūroje”, “Keistos mintys”.

Beveik du metus grupės ““Junior” nariai buvo pasitraukę iš muzikinės veiklos, tačiau 2001 m. rugsėjo mėnesį grupė vėl susibūrė ir pradėjo repeticijas. Taip buvo ruošiamasi koncertinei kelionei į JAV. Kaip sakė patys grupės nariai, nors grupės veikla buvo nutraukta visam laikui, viena idėja taip ir liko neįgyvendinta ir vis nedavė ramybės – turėjom atiduoti seną skolą Amerikos lietuviams. Tragiškąjį antradienį, 2001 m. rugsėjo 11 d. kai Amerika patyrė didžiausią per visą istoriją teroristų smūgį, ““Junior”” nariai kartu su vadybininkais nieko nenujausdami ramiai stovėjo eilėje Amerikos ambasadoje. Tik vėliau jie sužinojo, kad vieni iš paskutiniųjų atsiėmė vizas, o po keliolikos minučių ambasada buvo uždaryta. “Apie Amerikos katastrofą sužinojom gerokai vėliau, kai jau važiavom namo. Mašinoje kažkuris iš dainininkų gavo žinutę mobiliuoju telefonu. Tada įsijungėme radiją ir išgirdom tragiškas naujienas,” – prisiminė Rosita. Važiuodami namo muzikantai džiaugėsi, kad į Ameriką neišvyko keliomis dienomis anksčiau, o Niujorke turėjęs įvykti koncertas buvo atšauktas dėl nesutarimų tarp organizatorių. Iš pradžių buvo kalbama, kad kelionę teks atidėti, tačiau pakalbėję su lietuviais Amerikoje klaipėdiečiai visgi 2001 m. rugsėjo 29 d. Čikagoje surengė koncertą, kuris sulaukė didelio Amerikos lietuvių atgarsio – į koncertą susirinko apie 1500 grupės gerbėjų.

Grupės lyderė Rosita prisipažino, kad atgimti visiems grupės nariams buvo malonu jau vien dėl to dešimties dienų atostogų. Rosita pasakojo pati šiek tiek nustebusi, kad per mėnesį laiko trukusias repeticijas pavyko prisiminti visa tai, kas dvejus metus buvo visiškai nejudinama ir užmiršta.

Per savo gyvavimo laikotarpį grupė “Junior” surengė daugiau nei 500 koncertų, iš kurių vienas buvo rekordinis – 1997 m. gegužės mėn. Nemuno saloje grupė surinko net 7000 žiūrovų; nufilmavo 5 vaizdo klipus; įrašė 5 albumus.
Apie galimą sugrįžimą į sceną nei vienas iš grupės narių negalvoja.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
Sources: Last.fm, Wikipedia


Junior in the news
Madonna & Bruce Springsteen Battles For No 1 On The UK Albums Chart (18/06/2019) Norwegian Electronic Producer Wolfgang Wee Shares Brand New Single ' Heart Of Stone' (24/05/2019)
The Lumineers Releases Video For "Gloria" Off Upcoming Album III (21/05/2019) OneRepublic Releases New Single "Rescue Me" And Official Video, Out Today (20/05/2019)
Gibson Announces New Original, Modern And Custom Shop Collections (30/04/2019) Cyndi Lauper To Perform With The New York Pop For Its 36th Birthday Gala, On April 29, 2019 (23/04/2019)
Universal Music France In Association With La Fondation Du Patrimoine To Release New Album To Support The Rebuilding Of Notre-Dame (18/04/2019) Electro-Pop Songstress Eden Samara Shares Electrifying Debut EP 'Days' With Accompanying Video! (11/04/2019)
Nikki Vianna & Matoma Team Up For "When You Leave" (16/03/2019) Lupe Fuentes "No Rules" Featuring Dances With White Girls Out Now On Psycho Disco! (16/03/2019)
VP Records Digs Into Its 40 Year Catalogue For Record Store Day Exclusives (15/03/2019) The New York Pops Announces Guest Artists For 36th Birthday Gala Hat Full Of Stars: The Songs Of Cyndi Lauper (12/03/2019)
Lil Kim Announces The Release Of New Album "Nine" (12/03/2019) Lupe Fuentes Teams With DJ Sneak For New Track "Aguaardiente" (07/03/2019)
Electro-Pop Songstress Eden Samara Shares 'Robots' (06/03/2019)
Songs by Junior


Related SongsYou might be interested also in...

Top songs from around the world today
RIN
(German Top 40, 15/Jun/2019)
Bausa
(German Top 40, 08/Jun/2019)


© 2001-2019
top40-charts.com (S4)
about | advertise | site map
contact | privacy
Page gen. in 0.2313390 secs // 83 () queries in 0.16028714179993 secs
Top40-Charts.com
Members Area
Register or login with just your e-mail address

A validation link will be sent to your e-mail. The link will expire in 15'.Support Top40-Charts.com
Free for everyone, funded by music lovers -> Find out how
live